Retrográdny Merkúr

(23.03.2018 - 15.04.2018)
Už je to tu zasa, ... plnou parou vzad :)

ČO TO JE?
Merkúr sa bude v danom čase pohybovať opačným smerom po ekliptike ako Slnko.

KEDY PÔSOBÍ?
Pôsobí už od teraz 8.3.2018, pretože už teraz je v tzv. tieňovej fáze, hoci sa otočí až 23.3.2018. Do priameho behu prejde 15.4.2018.

ČO TO ZNAMENÁ?
Merkúr je planéta komunikácie a myslenia. Keď cúva, je to nepriaznivé obdobie na veci, ktoré symbolizuje. Je to teda nepriaznivé obdobie na nové zmluvy, obchody. Dôvod je ten, že keď sa uzatvorí nejaká zmluva v tomto období, môže mať niekto tendenciu z nej časom odstúpiť, alebo je potrebné dodatočne niečo vybavovať. Podobne je to aj s obchodom. Môže spôsobovať tiež nedorozumenia v komunikácii a problémy, zdržania pri cestovaní. Nie je to teda dobré obdobie na začiatok nových vecí, ktoré súvisia s komunikáciou na akejkoľvek úrovni. Napríklad to nie je vhodné obdobie na začatie písania novej knihy, článku, alebo spustenie webovej stránky, na začiatok novej cesty, dôležitejšiu kúpu, predaj, veci týkajúce sa písomností, dokumentov.

AKO SA TO DÁ VYUŽIŤ?
Tento cúvajúci Merkúr sa ale predsa len dá využiť. Keďže cúva, je to vhodné obdobie na komunikáciu, alebo myslenie zamerané na minulosť. Napríklad sa môžete ozvať starému známemu, ak vás v tom nepredbehne, alebo si prečítať starú dobrú knihu a ísť v nej viac do hĺbky, alebo môžete spraviť revíziu vecí, ktoré ste napísali, alebo revíziu dokumentov. Tiež je to dobré obdobie na prehodnocovanie toho, čo sa už stalo.

ZOPÁR DOBRÝCH RÁD
Skôr ako odídete z tomu, pozrite sa, či máte zo sebou všetko čo potrebujete, aby ste sa nemuseli vracať. Skôr než niekomu niečo poviete, alebo napíšte, uistite sa, že to pochopí správne. Skôr ako odošlete nejaký text, alebo dokument, viac krát ho skontrolujte. Náchylnosť robiť gramatické a významové chyby je väčšia. Ak vám nepasuje kľúč do zámky, skontrolujte, či sú to vaše dvere a nie susedove. :)

AKTÍVNE CVIČENIE - MYSLENIE OD NULY
Ako vhodné mentálne cvičenie k cúvajúcemu Merkúru mi prišlo to, čo som našiel v knihe od Briana Tracyho. Spočíva v tom, že sa človek pýta: "Ak by som mohol urobiť niektoré veci ešte raz a vedel by som to, čo viem teraz, je tu niečo, do čoho by som sa už nepustil?", alebo: "Vyskytuje sa v mojom živote niečo, do čoho by som sa už znovu nepustil, keby som vedel to, čo viem teraz?" Tieto otázky môžete konkretizovať na jednotlivé oblasti svojho života, napríklad na vzťahy, prácu, peniaze, ... Ak zistíte, že je niečo, do čoho by ste sa už nepustili, nasleduje druhá otázka. "Ako sa z tejto situácie čo najrýchlejšie dostanem?"

ĎALŠÍ TERMÍN RETROGRÁDNEHO MERKÚRA
(26.07.2018 - 19.08.2018)

Pozrite si tiež články:
Mesačný horoskop