<-- späť na všetky príspevky

Čítanie z tváre a astrológia

Čítanie z tváre je metóda, pomocou ktorej z jednotlivých čŕt tváre je možné usúdiť, aké ma daný človek vlastnosti. Ak je táto metóda správna a funkčná a podobne ak je astrológia správna a funkčná, tak by tieto dve techniky mali nájsť určitý prienik.
Ako príklad toho, či tento prienik nachádzajú si zvolím tvár a horoskop Michaela Douglasa. Jeho tvár nebudem hodnotiť ja, vzhľadom na to, že nie som odborník v obore čítania z tváre, ale pomôžem si hodnotením z knihy od Erika Kanta, Čtení z tváře:
"Táto tvár je kombináciou prvku dreva a zeme. Aj keď je na prvý pohľad veľmi ctižiadostivá a inteligentná, zdá sa že v sebe skrýva mnoho vnútorných konfliktov. Bez ohľadu na dosiahnuté úspechy má stále pocit že toho musí urobiť ešte viac. Obočie je pekne vyklenuté. Oči sú zasnené, naznačujú veľké sny a vízie a zároveň presvedčenie, že čokoľvek ich majiteľ koná nie je dosť dobré. Má pocit že je nútený urobiť viac, a preto musí pracovať usilovnejšie. Nos má zaujímavý tvar a krídla nosné poukazujú na vášnivosť. Je veľmi emotívnym jedincom. "
Jeho horoskop nájdete tu >>.
V horoskope je prevaha obsadenia základných znamení (až 6 prvkov), čo by korešpondovalo z ctižiadostivosťou, ambicióznosťou. Ďalej je v horoskope veľa kvadratúr, čo by sa mohlo prejaviť vnútornými alebo vonkajšími konfliktmi. Na zasnenosť zasa odkazuje konjukcia Slnka s Neptúnom a ascendent v dekáde Rýb. A vášnivosť a emotívnosť by prislúchali ascendentu v Škorpiónovi. Slnko a ascendent sa považujú za jedny z najdôležitejších prvkov horoskopu a práve v týchto prvkoch sa nachádza akýsi prienik týchto techník. Chýba už len porovnanie so skutočnosťou, či naozaj má Michael tieto vlastnosti, ale to by bola skôr otázka na neho, alebo ľudí, ktorí ho poznajú. Bolo by určite zaujímavé skúmať porovnania aj ďalších tvárí a horoskopov, možno by sa tam našla určitá zákonitosť a z tváre by sa dali odčítať určité prvky horoskopu, alebo naopak, na základe horoskopu by sa dalo predvídať, aké črty tváre by mohol daný človek mať.
Ako príklad by som uviedol takúto hypotézu: Napríklad ľudia s Mesiacom v Kozorožcovi by mohli mať tendenciu mať úzke pery. Podľa Dhalkeho :"Ak k malým ústam patria aj úzke pery, ktorým chýba zmyselnosť, zosilní sa dojem racionálnosti a dokonca askézy. Takéto ústa svedčia o zdržanlivosti a odriekaní a môžu vyjadrovať určitú zanovitosť ... pôsobia uzavreto a rezervovane. Padne im zaťažko užívať si života. Pôsobia zdržanlivo a často dokonca tak potláčajú svoje city a pocity, že nemajú veľa zo života "
Mesiac symbolizuje práve city, schopnosť uvolniť sa a užívať si život a v Kozorožcovi vládne planéta Saturn, planéta odriekania, disciplíny a askézy. Samozrejme by asi záležalo na tom, kde by sa tento Mesiac v horoskope nachádzal. Ak by sa napríklad nachádzal na západe, tak by sa mohli začať pery zužovať až v druhej polovici života.


Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby