<-- späť na všetky príspevky

FÁZY MESIACA A ICH VYUŽITIE

Pri určovaní vhodného okamihu na začiatok nejakej veci, udalosti, podľa astrológie, je veľmi dôležité sledovať Mesiac. Jednu z vecí, ktoré je potrebné sledovať sú jeho fázy a konkrétne, či pribúda, alebo ubúda.
PRIBÚDAJÚCI MESIAC: od novu do splnu
Vo všeobecnosti je dobré začínať nové veci, projekty (napríklad začiatok podnikania, spustenie webovej stránky, začiatok písania knihy, začiatok štúdia a podobne), keď Mesiac pribúda, pribúdajúci Mesiac podporuje rast, rozvoj dane j veci. Napríklad R. Steiner odporúča začať s novým duchovným cvičením pri pribúdajúcom Mesiac a najlepšie dva dni po nove. Pri pribúdajúcom Mesiaci je tiež vhodné zberať nadzemné časti bylín. Dorothenus, astrológ z 1. storočia, odporúča pri pribúdajúcom Mesiaci začať so stavbou budovy, a pri ubúdajúcom začať s búraním budovy.
UBÚDAJÚCI MESIAC: od splnu do novu
Takže, ako som už napísal, Dorothenus odporúča pri ubúdajúcom Mesiac búrať, vo všeobecnosti je to obdobie vhodné skôr na ukončovanie, alebo dokončovanie vecí a na zber podzemných častí bylín. Ale táto fáza sa dá predsa len využiť pri veciach, ktoré majú ale krátke trvanie a teda nevyžadujú dlhodobý rozvoj, ako je napríklad usporiadanie nejakej zábavy, krátka cesta a podobne. Takže ak chce niekto začať robiť niečo, čo sa má do budúcna rozvíjať, určite je lepšie zvoliť pribúdajúci Mesiac.
NOV
Novu je vo všeobecnosti dobré sa vyhnúť, pretože v tom období majú veci tendenciu sa skôr uzatvárať, ukončovať. Napríklad určite to nie je vhodné obdobie na podpis zmluvy, lebo môže mať krátke trvanie, na svadbu, z toho istého dôvodu a podobne. Mám konkrétny príklad so života, podpisoval som zmluvu deň pred novom a ten s ktorým som ju podpísal od nej odstúpil za veľmi krátky čas. Podobne poznám 4 svadby, ktoré sa uskutočnili buď na nov, alebo jeden, dva dni pred novom a všetky skončili rozvodom.
NA ZÁVER
Sledovanie fáz Luny je len jedna z mnohých vecí, ktoré musí astrológ uvážiť, ak hľadá vhodný okamih na niečo, preto to čo som napísal sa nedá brať absolútne, ale na druhej strane, je dobré a dôležité k tomu prihliadať.

Pozrite si tiež:
Astrologická učebnica
Astrologický video kurz pre úplných začiatočníkov
Pozrite si moje služby:Astrologické služby