HOROSKOP RAK, 108 druhov rakov

Čo to znamená, že je niekto narodený v znamení Raka? To znamená, že keď sa daný človek narodil, bolo Slnko v znamení Raka, takže to bolo niekedy v rozmedzí 22.06. - 22.07.. Takže ak niekto tvrdí že je Rak, myslí tým, že má Slnko v Rakovi.

CHARAKTERISTIKA

Prečo je to tak, že sa Rakom prisudzuje citlivosť, citovosť, zasnenosť, náladovosť a podobné vlastnosti? Každé znamenie má priradený jeden zo 4 živlov. Rak je znamenie vodné a teda citlivé. Podobne aj Ryby a Škorpión sú vodné znamenia, ale Rak je aj znamenie základné, to znamená, že ide za niečím, dokáže niečo začínať, je cieľavedomé. Na prvý pohľad sa nezdá, že by Rak mohol byť cieľavedomý, ale nenechajte sa oklamať, tým, že je to znamenie vodné, tak tá cieľavedomosť je skrytá, tajná, nepriama. Napríklad Vám zavolá váš známy rak a pýta sa, ako sa máš?, a potom že ako v práci? a podobne, až sa konečne dostane k tomu, čo vlastne chcel : Požičiaš 20 €? :)

RÔZNE DRUHY RAKOV POLOHA MESIACA

V Rakovi vládne Mesiac, čo je planéta emocionality, planéta materská, planéta nálad a zmien. Takže aj odtiaľ sú vlastnosti rakov ako starostlivosť a v podstate materskosť. Ale otázka je, kde sa pri narodení v horoskope tohto človeka nachádzal Mesiac? To že Slnko bolo v horoskope v Rakovi už vieme, ale postavenie Mesiaca v 12 znameniach určí, ako vlastne tú emocionalitu, náladovosť zažíva a ako prejavuje vnímavosť a starostlivosť, teda vlastnosti spojené s Mesiacom. Ak bude napríklad v horoskope Mesiac v Baranovi, tak bude jeho emocionalita ohnivá, prudká, ak v Býkovi, tak pokojná a stabilná, ak v Blížencoch, tak bude žiť v komunikačných a sociálnych náladách, ak v Rakovi, tak to bude čistý typ raka, všetky vlastnosti raka budú zosilnené, v Levovi bude mať tento rak viac sebavedomia a bude úprimnejší, priamejší a bude sa aj predvádzať v Panne bude zasa mať viac citu pre detail a citový odstup, vo Váhach bude žiť v romantických náladách a partnerské vzťahy budú pre neho dôležité v Škorpiónovi bude ešte viac citovejší a prežívať extrémny výkyvy nálad, ale jeho záujem o tajné a skryté veci sa zvýši, ak v Strelcovi, tak bude mať v duši nadšenie, potrebu pohybu a objavovania, ak v Kozorožcovi, bude založený viac vážne, môže mať ťaživejšie nálady, ak vo Vodnárovi, tak bude asi tak trochu šibnutý a výstredný, ale sociálny, ak v Rybách, tak bude veľmi citlivý a emocionálny a súcitný. Takto sme dostali 12 druhov rakov podľa postavenia Mesiaca v horoskope narodenia.

MERKÚR

Ale tým to nekončí, Merkúr sa od Slnka veľmi nevzďaľuje, môže byť u raka v horoskope buď v Blížencoch, Rakovi, alebo v Levovi. Merkúr je planéta komunikácie a myslenia. Ak bude mať teda rak Merkúra v Blížencoch, tak bude komunikatívny a bude mu to myslieť, môže mať aj obchodný talent. Keďže ho má takto každý tretí Rak, niektorí ľudia si myslia, že to sú vlastnosti Raka, ale nie, sú to vlastnosti Merkúra v Blížencoch. Ak bude Merkúr v Rakovi, tak bude jeho myslenie a komunikácia podliehať náladám, citu, ak bude Merkúr v Levovi, tak bude komunikovať otvorene, prípadne bude na seba upozorňovať svojou rečou, napríklad sa bude chvastať.

VENUŠA

Tým to stále nekončí. Venuša, planéta lásky, je na tom podobne ako Merkúr, hoci sa dokáže vzdialiť o niečo ďalej, ale prejdem len 3 možnosti, podobne ako u Merkúra, lebo sú najčastejšie. Takže Venuša môže byť v horoskope raka v Blížencoch, čo znamená, že pre tohoto človeka je komunikácia v láske kľúčová, môže spôsobiť ale aj nestálosť v cite a lásku k viacerým osobám naraz. Tu je to podobne ako s Merkúrom, niektorí ľudia si myslia, že to sú vlastnosti Raka, táto prelietavosť, ale nie, to sú vlastnosti Venuše v Blížencoch. Venuša môže byť tiež v Rakovi, taký typ je o to viac citovejší, má rád príjemné veci, pohodlie, nehu, je to romantik. Venuša môže byť aj v Levovi, taký rak má potom v cite a láske viac sebavedomia, je v láske priamy a rád flirtuje a rád sa nechá obdivovať.

AKO ZISTÍM, KDE MÁM MESIAC, MERKÚR A VENUŠU?

Možností je viac, ale napríklad si môžete online nechať vypočítať horoskop tu http://astrologie.najdise.cz/ .

ZÁVER

Čo z toho vyplýva? Máme 12 druhov Rakov podľa polohy Mesiaca, 3 druhy rakov podľa polohy Merkúra a ak to zjednodušíme, tak 3 druhy rakov podľa polohy Venuše. 12x3x3=108. Takže ak som rátal správne, máme 108 druhov rakov :). Tým to síce ešte nekončí ...

OTÁZKA

Aký typ raka ste, alebo aký typ raka poznáte? Napíšte mi.

tento článok v pdf

Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby