<-- späť na všetky príspevky

Luna v znameniach a nálady

Mesiac putuje zverokruhom a v jednom znamení sa zdrží približne dva a pol dňa. Mesiac je v astrologickom poňatí spojený s náladami, citmi. Tieto nálady môže niekto cítiť viac, niekto menej, prípadne si ich niekto nemusí uvedomovať, ale aj napriek tomu sa nimi môže nevedome riadiť. Roky pozorujem tieto zmeny nálad a aj to, ako na ne ľudia reagujú.
Zaujímavé je si všimnúť, čo sa deje napríklad, keď vstúpi Mesiac do znamenia Raka, čo je vlastne jeho domovské znamenie. V tomto znamení je Mesačný vplyv čistý a silný. Často počúvam od ľudí v tomto období vety typu :"Mne sa chce spať.". Vplyv Mesiaca je skôr uvoľňujúci, takže ak je jeho vplyv silný, tak ľudia podvedome môžu mať väčšiu potrebu oddychu, pasivity, uvoľnenia.
Ale pred tým ako vstúpi Mesiac do Raka, musí prejsť znamením Blížencov. Blíženci sú znamením komunikácie, výmeny informácií. V týchto obdobiach môže potreba komunikácie, čítania, stretávania vzrásť. Pred tým ale, musí Mesiac prejsť znamením Býka.
Býk ako pevné a zemské znamenie náladu skôr upevňuje, upokojuje, ale dá sa povedať že je skôr príjemná. Takže Býk náladu upokojuje, po tom, čo Mesiac prešiel ohnivým, cholerickým a aktívnym znamením Barana.
Nálada Mesiaca v Baranovi je teda aktívna, dynamická, predchádza jej nálada Mesiaca v Rybách.
Ryby sú vodné, teda citové znamenie. Nálada znamení Rýb je skôr tajomná, mystická, snivá, na rozdiel do nálady Mesiaca vo Vodnárovi, ktoré je znamenie vzdušné a predchádza Ryby.
Náladu Vodnára by som opísal ako spoločenskú, sociálnu, ľahkú.
Čo sa o nálade Mesiaca v Kozorožcovi povedať nedá. Zdá sa že človek by sa v tomto období chcel skôr utiahnuť do samoty a tam meditovať, zahlbovať sa.
Mesiac v znamení Strelca, tak ako to pozorujem, je nálada aktívna, filozofická, potreba pohybu.
V znamení Škorpióna,ktoré je vodné znamenie, môže Mesiac poukazovať na mystickú, tajomnú náladu, intenzívne city a prežívanie.
Ak je Mesiac vo Váhach, v znamení, v ktorom vládne Venuša, bohyňa lásky a krásy, možno očakávať náladu romantickú, alebo umeleckú.
V Panne zasa Mesiac môže upriamiť pozornosť na konkrétne detaily, povinnosti.
A v Levovi, v znamení kde vládne Slnko, je možno očakávať náladu optimistickú, hravú.
Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby