<-- späť na všetky príspevky

MarsObežná doba: 687 dní
životná etapa: od 42 do 49 rokov
kov: železo
rastliny: žihľava, cesnak, cibuľa, čili paprika, trnka
zviera: dravce
farba: červená
kľúčové slová:vôľa, boj, konflikt, vojna, súťaživosť, súperenie, šport, aktivita, nadšenie, zápal, milenec
časti tela: pohlavné orgány, žlč
domov: Baran, Škorpión
exil: Váhy, Býk
povýšenie: Kozorožec
pád: Rak

Planéta boja, ohňa, hnevu, pohybu, energie, rýchlosti, antipatie, smrti, ale aj odvahy, športu, vojny, súperenia to je Mars. V horoskope predstavuje vôľu, nadšenie, zápal, horlivosť, mužský princíp. Je to červená planéta, ktorá je celá púšťou, v tradícii označovaná za suchú až spaľujúcu. V Gréckej mytológii ju predstavuje Ares, boh vojny.

Keď sa nachádza Mars v znamení, je týmto znamením modifikovaný. Napríklad Mars v Blížencoch sa prejavuje skrz komunikáciou, ako horlivá komunikácia, prípadne až útočná, taký človek môže mať sklon robiť dve a viac vecí naraz.

Mars v dome ukazuje na to, kde človek vlieva svoju vôľu, nadšenie, energiu, ale aj kde je útočný, odvážny, alebo kde má sklon ku konfliktom. Napríklad Mars v VI. dome, v dome práce môže ukazovať na nadšenie a horlivosť vloženú do práce, ale tiež sklon ku konfliktom na pracovisku.

Ak je Mars v aspekte na inú jej vlieva zápal, odvahu, nadšenie. Napríklad Mars v aspekte na Merkúr môže dodávať rečí rýchlosť, zápal, útočnosť, aj mysleniu môže dodávať rýchlosť.

Mars vládne v znamení Barana a Škorpióna. V Baranovi ide o denný Mars, teda priamy, odvážny, ktorý sa chce konfrontovať, súperiť, budovať, iniciovať, v Škorpiónovi je Mars nočný, teda viac skrytý, zákerný, zaútočí a stiahne sa, vášnivý. Mars je povýšený v Kozorožcovi, v tomto zemskom znamení, zameranom na prácu je marsická energia zužitkovaná a usmernená konštruktívne. V znamení Raka je v páde, horúca planéta v emočnom znamení. Aj v znamení Váh je Mars oslabený, pretože je v diplomatickom, nekonfliktnom znamení a v Býkovi môže vôľa byť lenivá.

Mars je protikladná planéta k planéte Venuša. Mars predstavuje mužský princíp, Venuša ženský, Mars útočnosť, Venuša láskavosť a podobne. Mars v tele ovláda mužské pohlavné orgány, krv, môže spôsobovať zápalové ochorenia, zranenia.


Ďalšia lekcia je: Jupiter

Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby