<-- späť na všetky príspevky

Mesiac prechádzajúci znameniami zverokruhu

Mesiac prejde približne raz za 28 dní cez všetky znamenia zvieratníka, v jednom sa zdrží teda približne dva a pol dňa. Prechod Mesiaca jednotlivými znameniami ovplyvňuje celkovú atmosféru, náladu. Pri hľadaní vhodného okamihu na nejakú vec, je dôležité zohľadňovať Mesiac. V tomto smere môžeme okrem fáz zohľadniť aj jeho postavenie v znameniach.
RAK, BÝK, KOZOROŽEC, ŠKORPIÓN
Najviac sa odporúča postavenie Mesiaca v znamení, kde je doma, teda v Rakovi a v znamení, kde je v povýšený, teda v Býkovi. Takže ak máte na výber a chcete niečo uskutočniť, začať, napríklad začať podnikanie, začať so stavbou domu a podobne, tak môžete zvoliť tieto znamenia. Tiež sa ale odporúča vo všeobecnosti sa vyhnúť postaveniu Mesiaca v Škorpiónovi, kde je Mesiac v páde a v Kozorožcovi, kde je v exile.
PEVNÉ ZNAMENIA - BÝK, LEV, ŠKORPIÓN, VODNÁR
Ak chcete, aby to čo začnete pretrvalo, napríklad stavba domu, svadba, alebo aj ak začínate so štúdium a chcete pri ňom vydržať, je dobré zvoliť pevné znamenia, teda jedno z týchto: Býk, Lev, Škorpión, Vodnár. Býk je z týchto najlepší, lebo je v ňom Mesiac povýšený, ale Škorpión najhorší, lebo je v ňom Mesiac v páde.
VZDUŠNÉ ZNAMENIA - BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁR
Mesiac v týchto znameniach podporuje sociálnosť, vzťahy, potrebu sa stretávať. Je to preto vhodné obdobie na nejaké stretnutie, oslavu, komunikáciu, ale aj na intelektuálnu činnosť.
OHNIVÉ ZNAMENIA - BARAN, LEV, STRELEC
Keď som pred rokmi každý deň chodil behávať, všimol som si, že keď je Mesiac v ohnivých znameniach, ale hlavne v Strelcovi, behá sa mi lepšie. Takže postavenie Mesiaca v ohnivých znameniach je dobré na šport, aktivitu, ale hlavne Baran a Strelec, ak je Mesiac v Levovi, je to vo všeobecnosti dobré na hru, teda aj na šport.
ZEMSKÉ ZNAMENIA - PANNA, KOZOROŽEC, BÝK
Ak je Mesiac v zemských znameniach, je to dobré využiť na prácu, hlavne ak je v Panne, alebo v Kozorožcovi. Mesiac v Býkovi skôr podporuje pôžitkárstvo, a lenivosť, takže to môže byť dobré obdobie na relax.
VODNÉ ZNAMENIA - RAK, ŠKORPIÓN, RYBY
Ak Mesiac prechádza cez vodné znamenia, je to dobré obdobie na terapie, napríklad na masáž nôh, keď je Mesiac v Rybách. Ak je Mesiac v Rakovi, je to ideálne obdobie na oddych, dobre sa najesť a dobre sa vyspať, zregenerovať sa.
BYLINKY
Veľmi sa mi osvedčilo zberať bylinky podľa toho, v akom znamení sa práve Mesiac nachádza. Najjednoduchší spôsob, ako prísť na to, v ktorom znamení nazberať bylinku, je podľa toho, ktorú časť tela lieči, aj keď toto pravidlo nie je univerzálne, ale dokáže pomôcť. Každé znamenie ovláda nejakú časť tela, takže napríklad Váhy ovládajú obličky, takže bylinky na obličky je dobré zberať, keď je Mesiac vo Váhach. Priradenie jednotlivých znamení k častiam tela je na mojej stránke: http://www.astrologia-mbd.sk/vseobecne.html
OPERÁCIE
Staré pravidlo hovorí, vyhnúť sa operácii tej časti tela, ktoré ovláda znamenie, cez ktoré v tom čase prechádza Mesiac, takže ak bude Mesiac v Baranovi, tak je dobré vyhnúť sa operácii hlavy a podobne.

Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby