<-- späť na všetky príspevky

Neptún

Obežná doba: 164 rokov
kľúčové slová:tajomno, fantázia, sny, súcit, intuícia, zmätok, chaos, šialenstvo, ilúzie, závislosti, umenie, charita, imaginácia, duchovno, drogy, všeláska, rezignácia
domov:Ryby
exil: Panna

Neptún je planéta snov, fantázie, idealizmu, zjemnenia, intuície, mystiky, symbolov, obete, ilúzií, klamu, opojenia, drog, závislostí, všelásky, súcitu, pomoci, charity, zmätku, zahmlenia, tajomna, duchovna, všetkého čo je neviditeľné, umenia, nevedomia, bláznov. Túto planétu starí astrológovia nepoznali, objavená bola až v 19. storočí a našla si svoje miesto a význam v horoskope. Jej obežná doba je približne 165 rokov, takže v jednom znamení sa zdrží zhruba 14 rokov.

Postavenie Neptúna v znamení charakterizuje teda generáciu. Napríklad generácia ľudí, narodených, keď bol Neptún v znamení Strelca, môže byť generácia, ktorá má sny a ilúzie ohľadom cudziny, má sklon k duchovnej filozofii a nereálnemu, idealistickému plánovaniu.

Neptún v dome horoskopu ukazuje na oblasť, kde človek podlieha klamu, idealizmu, sneniu. Napríklad Neptún v VII. dome, dome partnerstva, môže hovoriť o človeku, ktorý si idealizuje partnerské vzťahy.

Neptún v aspekte na planéty ich zjemňuje, zduchovňuje. Napríklad Neptún v aspekte na Merkúr môže pôsobiť tak, že tento človek sa vyjadruje jemne, intuitívne, umelecky, alebo v symboloch, chaoticky, nezrozumiteľne.

Táto planéta vládne v znamení Rýb. Ryby sú teda súcitné a snivé.

Neptún sa považuje za oktávu Venuše. Kým Venuša je láska romantická, Neptún všeláska, súcit.


Ďalšia lekcia je: PlutoPozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby