<-- späť na všetky príspevky

Úvaha o znamení Leva

Lev je znamenie mužské, ohnivé, pevné a vládne v ňom Slnko. Tradične sa chápe, že mužské znamená, že chce vládnuť, rozhodovať, ohnivé, že je aktívne, nadšené a pevné, že je vytrvalé. V tele sa k znameniu Leva prisudzuje srdcovo-cievny systém. Dá sa povedať, že srdce je aktívne a zároveň vytrvalé. Dá sa to dokonca spojiť a povedať že je vytrvalo aktívne. Zároveň tvorí akési centrum tela, podobne ako Slnko je logickým stredom Slnečnej sústavy. Podobne človek so zdôrazneným znamením Leva sa môže stávať stredobodom pozornosti, môžeme analogicky usudzovať že je otvorený a priamy a má určitú charizmu, prípadne vznešenosť. O srdci môžeme tiež tušiť, že je sídlom nášho Ja, pretože ak hovoríme o sebe ukazujeme na svoje srdce. O Levoch sa tiež tvrdí že sú sebavedomí. Sú si teda viac vedomí seba?
Dom Leva je domom detí. Súvisí toto kráľovské znamenie nejako s deťmi? No napríklad také dieťa sa stáva stredobodom pozornosti, vyvážajú ho v koči, obskakujú ho ako nejakého princa/princeznú.
Ako je to vo vzťahu k inému znameniu? Napríklad k znameniu Škorpióna ... Škorpión je tiež znamenie pevné, ale vodné, zhromažďovať by teda malo vodu, čo by sedelo s tým, že sa k tomuto znameniu priraďuje močový mechúr. Vo zverokruhu stoja tieto znamenia v kvadratúre, čo je aspekt boja. V čom by mohol spočívať ich konflikt? Napríklad v tom, že Lev je otvorený a priamy a Škorpión zasa tajný, alebo Lev radostný a Šk

Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby