EXISTUJE VÔBEC NIEČO AKO PARTNERSKÁ ZHODA PODĽA HOROSKOPU?

Pýtaš sa: Hodíme sa k sebe? Vie astrológia odpovedať na túto otázku jednoznačne? Odpoviem po častiach.

KTO?

Prvé čo musí astrológ vyhodnotiť sú horoskopy oboch ľudí vo vzťahu. Aký je kto typ osobnosti a ako to majú obaja so vzťahmi vo všeobecnosti. Človek, ktorý nedokáže fungovať vo vzťahoch vo všeobecnosti bude mať pravdepodobne problém fungovať aj vo vzťahu s ideálnym partnerom. Pre niekoho môže byť dôležitá stabilita vo vzťahu, pre niekoho sloboda a podobne. Toto je potrebné brať do úvahy.

KEDY?

Čo sa hovorí, byť v správny čas na správnom mieste, platí aj pre vzťahy. Pri harmonických astrologických vplyvoch vznikajú harmonické vzťahy, pri disharmonických, disharmonické. Okamih začiatku vzťahu sa premieta do charakteru vzťahu. Napríklad niekto začne vzťah pri disharmonickom pôsobení Urána, taký vzťah pravdepodobne dlho nevydrží, alebo bude vzrušujúci. Ak niekto začne vzťah pri harmonickom pôsobení Saturna, taký vzťah bude pravdepodobne trvalý.

POROVNANIE

Až potom pristupuje astrológ k porovnaniu horoskopov. Horoskopy oboch partnerov sa prekryjú a astrológ číta zo vzájomných vzťahov jednotlivých planét a horoskopov.

Typické partnerské aspekty

Aspekty typické pre partnerské vzťahy sú napríklad harmonické aspekty medzi Mesiacom jedného a Slnkom druhého, je to harmonické spojenie mužského a ženského princípu. Harmonické aspekty medzi Slnkom a Venušou sú tiež veľmi typické pre romantické spojenie. Harmonické spojenie Venuše a Marsu dodávajú vzťahu vášeň a samozrejme harmonické spojenie Venuše jedného a druhého z partnerov prinášajú lásku a harmóniu, radosť do vzťahu.

Planéty v domoch

Ak má jeden z partnerov ASC, Slnko, Venušu, Mesiac v VII. dome, dome partnerstva toho druhého, tak je to tiež priaznivé, prípadne keď spomenuté planéty sú v V. dome - dome lások.

Problematické aspekty

Sú aj aspekty, ktoré môžu prinášať do vzťahu problémy a narúšať jeho harmóniu. Mierna disharmónia vo vzťahoch môže byť prospešná, ale cez niektoré aspekty je ťažké sa preniesť a môžu spôsobiť rozpad vzťahu. V prvom rade sú to disharmonické aspekty od Marsu. Mars je planéta konfliktov. Na začiatku síce tieto aspekty môžu prinášať vášeň, ale pre dlhodobé spolužitie môžu byť problém. Podobne disharmonické aspekty od Saturna môžu spôsobovať problémy, ale tieto fungujú naopak, zo začiatku ich človek nevníma, ale časom sa to stáva neúnosným. Ak sú aspekty týchto planét napríklad na Slnko, Mesiac, ASC, prípadne aj na iné, ale hlavne osobné planéty: Merkúr, Venuša, Mars, sú to disharmonické vplyvy na partnerský život.

Planéty v domoch

Podobne ako existujú harmonické vplyvy planét v domoch, tak existujú aj disharmonické. Napríklad Saturn jedného v I. alebo VII. dome druhého, alebo Saturn, alebo Mars na hlavných osiach ASC-DSC, MC-IC.

FINÁLNA ODPOVEĎ

Existuje teda niečo ako partnerský zhoda podľa horoskopu? Z mojich skúseností vyplýva, že čisto z horoskopu nie je možné povedať, či sa niekto s niekým k sebe hodí, ale horoskop môže pomôcť odpovedať na túto otázku. Finálnu odpoveď aj tak nemôže dať astrológ, ale ten, kto sa danú otázku pýta. Horoskop môže dodať dodatočné informácie potrebné pre danú odpoveď.

AKÝ JE TVOJ VZŤAH

Ak ťa zaujalo čo som napísal a pýtaš sa, čo by povedal astrológ na ten môj vzťah, obráť sa na mňa. Spoločne môžeme prejsť to, čo som napísal vyššie u teba a tvojho partnera. Napíš mi na bdmart@gmail.com a dohodneme si typ konzultácie a cenu.