<-- späť na všetky príspevky

Pluto

Obežná doba: 248 rokov
kľúčové slová:moc a bezmocnosť, intenzita, extrémy, prenikanie, tajomstvá, krízy, smrť a znovuzrodenie, transformácia, vášeň, fixácia, posadnutosť, mágia, manipulácia
domov:Škorpión
exil:Býk

Pluto, planéta moci, nátlaku, terapie, prenikania, mágie, ovplyvňovania, sugescie, extrémov, regenerácie, sexuality, smrti, intenzity, transformácie, krízy, posadnutosti, vášne, fixácie. Táto planéta bola objavená až v 20. storočí a našla si svoje miesto a význam vo výklade horoskopov. Jej obežná doba je približne 248 rokov, v jednom znamení sa teda zdrží približne 20 rokov, aj keď to ako dlho sa v nejakom znamení zdrží závisí aj od jeho rýchlosti v tom období, ktorá sa mení.

Pluto v znamení charakterizuje generáciu, napríklad generácia Pluta vo Váhach, môže byť generácia posadnutá vzťahmi, so psychologickým nadaním.

Pluto v dome horoskopu poukazuje na oblasť, kde človek zažíva moc, alebo bezmocnosť, kde má sklon k manipulácii, nátlaku, extrémom, alebo ich zažíva. Napríklad Pluto v XI. dome môže hovoriť o tom, že tento človek môže mať sklon robiť priateľom terapeuta, ovplyvňovať ich.

Pluto v aspekte na planéty im dodáva na intenzite, prenikavosti, extrémoch. Napríklad Pluto v aspekte na Mars môže dať intenzívnu vôľu, ale aj extrémny hnev, vlohy na bojové umenia.

Táto planéta vládne v znamení Škorpióna. Takže Škorpión je znamenie extrémov, intenzity, sugescie.

Pluto sa považuje za oktávu Marsu, kým Mars je vôľa, Pluto je moc.


Ďalšia lekcia je: Sila a slabosť planét

Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby