Retrográdna Venuša

Retrográdna Venuša - staré lásky a iné

(5.10.2018 - 16.11.2018) tieňová fáza: (3.9.2018 - 5.10.2018) a (16.11.2018 - 17.12.2018)

Naša pozornosť sa zameria na minulosť v otázkach lásky, citu, vzťahov, umenia, zábavy. Napredovanie v týchto veciach bude problematické. Venuša bude cúvať po ekliptike.

ČO SA MÔŽE DIAŤ

Napríklad sa vám ozve niekto z minulosti, nejaká stará láska, alebo na neho/ňu budete myslieť a začnú sa vám vybavovať spomienky. Alebo sa vrátite k nejakému druhu zábavy z minulosti. Možno si pozriete starý film, alebo si dáte sladkosť, ktorú ste mali radi ako deti. Alebo sa vrátite k čomukoľvek, čo vám spôsobovalo radosť, pôžitok, čo sa vám páčilo. Môžete sa vrátiť aj k nejakému umeniu, ktoré ste už dlhšie nerobili.

5 VECÍ KTORÉ JE LEPŠIE NEROBIŤ

1. svadby a vzťahy

Na pokrok a zameranie na budúcnosť v oblasti citu, lásky, umenia a zábavy to nie je dobré obdobie. Preto to nie je vhodné obdobie na svadby a začiatky partnerských vzťahov. Môže stať, že sa snažíte vybaviť niečo ohľadom svadby, a stále narážate ne prekážky a zdržania, alebo vám niekto niečo sľúbi a potom to odriekne. Ale aj na kvalitu manželstva, alebo partnerského vzťahu, ktorý sa začne v tomto období to môže mať negatívny účinok. Môže sa stať, že sa niekto z toho vzťahu, manželstva stiahne. Aj celkovo nové vzťahy, aj priateľské, sa nemusia vyvíjať ideálne, ak začnú v tomto období.

2. umenie

Podobne aj začínať s novým umením to nie je ideálne obdobie. Dôvod je ten, že ak niečo také začnete, buď sa neskôr z toho niekto stiahne, alebo vás to prestane baviť, alebo v tom budete narážať na prekážky.

Napríklad sa prihlásite na kurz tanca, alebo na klavír a časom zistíte, že vás to nebaví. Alebo nevydržíte, ak vydržíte, bude asi musieť prekonávať viacero prekážok.
Tiež to nie je ideálne obdobie na umelecké vystúpenia, na prezentáciu umenia navonok, pretože retrográdna Venuša je otočená do vnútra.

Celkovo, ak potrebujete vytvoriť niečo nové krásne, estetické, môžete v tomto čase narážať na prekážky.

3. krása tela

Tiež to nie je vhodné obdobie na skrášľovacie procedúry. Napríklad sa môže stať, že si niekto dá niečo vytetovať a potom to bude ľutovať, alebo sa niekto ostrihá, nafarbí si vlasy, alebo si dá niečo prepichnúť a bude to ľutovať a podobne.

4. zábava a hry

Ak v tomto období chcete usporiadať nejakú zábavu, slávnosť, tak sa to tiež nemusí dobre vyvíjať. Ak začnete aj s nejakým novým druhom zábavy, alebo hry, nemusí vám to vydržať, čo ale nie je až taká tragédia.

5. čačky

Toto obdobie tiež nie je vhodné na kúpu vecí, ktoré sú hlavne o kráse, móde. Napríklad náhrdelníka, prsteňa, šiat a podobne. To čo sa vám páči teraz, sa môže ľahko zmeniť. Môžete sa tak vyhnúť tomu, aby ste tieto veci vracali, ak sa to vôbec bude dať.

ČO JE VHODNÉ ROBIŤ

Ak sa vo veciach Venuše zameriame na minulosť, budeme v tom správnom prúde.

Napríklad sa môžete ozvať niekomu z minulosti, a obnoviť tak vzťah.

Alebo sa vrátite k nejakému umeniu, ktoré ste v minulosti robili.

Ak sa vrátite k čomukoľvek, čo vám spôsobovalo radosť, alebo pôžitok, alebo to má niečo spoločné s umením, krásou, estetikou, tak to bude vhodné.

Napríklad niekto v minulosti obdivoval kúzelnícke predstavenia, teraz sa k tomu môže vrátiť. Alebo niekto hral na gitare, klavíri, maľoval, môže sa k tomu vrátiť. Tiež je to vhodné obdobie na taký druh umenia, s ktorým sa človek neprezentuje na verejnosti, robí to len sám pre seba, v súkromí.

PREČO?

Prečo si ľudia volia tie najnevhodnejšie okamihy, z pohľadu astrológie, na svoje aktivity. Všimol som si, že keď je Venuša retrográdna, v mojom okolí sú samé svadby. Neviem či je to zhoda okolností, nemám štatistické údaje, či pribúda počet svadieb v tomto období. Ale napríklad nerozumiem, prečo partneri, ktorí sú spolu napríklad 10 rokov, si zvolia okamih svadby práve v tomto období. Alebo prečo muž, ktorý roky miluje ženu, jej vyjaví svoje city práve v tomto období. Hádajte ako dopadne :).

Možno je to tým, že keď je Venuša v zlom stave, ľudia cítia nespokojnosť a chcú v jej záležitostiach niečo zmeniť. Ale práve vtedy narážajú na prekážky. To čo vychádza zo stavu mysle nespokojnosti sa väčšinou nevyvíja dobre.

VHODNÝ OKAMIH PRE SVADBY

Ak niekto z vás plánuje svadbu a chce zvoliť vhodný okamih, obráťte sa na mňa. Napíšte mi na bdmart@gmail.com, alebo mi zavolajte na 0907 956 378 a dohodneme sa.
Ďalšie služby:

všetky astrologické služby

detský horoskop

osobný horoskop

partnerský horoskop

konzultácia horoskopu

ročný horoskop (12 mesačný)

Retrográdne planéty