Retrográdny Merkúr

(17.11.2018 - 1.12.2018)

Pozrite si aj video na túto tému:

Merkúr sa bude v tomto období hýbať po ekliptike v opačnom smere ako Slnko.

Tieňová fáza

Skôr ako sa otočí pôjde po trase, ktorou sa bude vracať. To sa nazýva tieňová fáza. V tomto období už je možné cítiť efekt retrográdneho Merkúra, Merkúr začína spomaľovať. Druhá tieňová fáza, kedy už bude v priamom behu, ale bude sa pohybovať po dráhe, ktorú už dva krát prešiel. Táto druhá tieňová fáza už nie je taká negatívna, ale môže mať vzťah k minulosti, keďže Merkúr prechádza tretí krát po tej istej dráhe.

Čo to pre nás znamená?

Merkúr je planéta myslenia, komunikácie, cestovania, obchodu, učenia, zdieľania, zmlúv, písomností, čítania. Retrográdny Merkúr znamená oslabenie, narušenie a nasmerovanie na minulosť vecí, ktoré symbolizuje. Toto obdobie teda nie je ideálne napríklad na podpisovanie zmlúv, pretože sa môže stať, že niekto od zmluvy odstúpi, alebo bude potrebné ešte niečo dodatočne vybavovať. Tiež to nie je dobré obdobie na začatie písania niečoho nového, pretože napredovanie môže byť brzdené a človek môže prepisovaním toho čo už napísal stráviť veľa času. Aj čo sa týka cestovania to môže byť o tom, že sa človek môže predčasne vrátiť, alebo niečo zabudne. V komunikácii môžu nastať nedorozumenia. Aj v každodenných cestách môžu nastať zdržania. Ani na svadby to nie je ideálne obdobie, pretože svadba je vlastne zmluva.

Čo s tým?

Retrográdny Merkúr sa ale dá využiť aj na dobré veci. Môžeme sa napríklad ozvať starým známym, alebo sa vám ozvú oni. Môžete si prečítať staršiu knižku a ísť v nej hlbšie, prepísať to, čo ste už napísali, spraviť si revíziu minulosti. Ja obyčajne prerába webovú stránku, keď je Merkúr retrográdny. Je lepšie ísť v súlade s astrologickými vplyvmi, ako ísť proti nim.

Vyžaduje bdelosť

Retrográdny Merkúr pôsobí tak, že človek môže mať tendenciu nevšímať si niektoré veci v oblasti komunikácie, myslenia, cestovanie atď. a preto sa musí k nim vracať. Typická je zábudlivosť. Niekto napríklad vycestuje a zistí, že zabudol niečo dôležité. Alebo niekomu niečo napíše, ale zabudne niečo dôležité spomenúť a vznikne nedorozumenie. Je preto potrebné byť pozornejší vo veciach, ktoré Merkúr symbolizuje, tak je možné zmierniť jeho negatívny dosah.


Ďalší retrográdny Merkúr náš čaká v období: 5.3.2018 - 28.3.2018

Pozrite si tiež články:
Mesačný horoskop
Retrográdne planéty


Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby