<-- späť na všetky príspevky


Pozrite si aj video na túto tému.

Sila a slabosť planét

V horoskope určujeme akú majú planéty silu, túto silu je možné určiť, silná planéta ukazuje na silné vlastnosti daného človeka, napríklad ak má silnú planétu Mars, tak bude mať prirodzene silnú odvahu, priebojnosť, ak bude mať silnú Venušu, tak estetické cítenie, ak je ale planéta slabá, tak dané vlastnosti môžu byť slabé, napríklad slabý Saturn môžu ukazovať na problém s disciplínou, obmedzením. Je viacero spôsobov a kritérií, uvediem len niektoré.

Je potrebné pozerať na to, či je planéta vo svojom znamení, alebo v znamení svojho povýšenia, v týchto znameniach je silná, slabá je potom v znamení svojho exilu a pádu. Pozri tabuľku:


Planéta

Povýšenie

Pád

Domov

Exil

Mesiac

Býk

Škorpión

Rak

Kozorožec

Merkúr

Panna

Ryby

Blíženci, Panna

Strelec, Ryby

Venuša

Ryby

Panna

Býk, Váhy

Škorpión, Baran

Slnko

Baran

Váhy

Lev

Vodnár

Mars

Kozorožec

Rak

Škorpión, Baran

Býk, Váhy

Jupiter

Rak

Kozorožec

Strelec, Ryby

Blíženci, Panna

Saturn

Váhy

Baran

Kozorožec, Vodnár

Rak, Lev

UránVodnár

Lev

NeptúnRyby

Panna

PlutoŠkorpión

Býk


Planéty doma:

Planéty povýšené:

Planéty pri hlavných osiach, teda pri ose ASC/DSC a MC/IC pôsobia silnejšie, ale hlavne pri ASC a MC. Podobne planéty v rohových domoch, teda v I., IV., VII., X. dome, ale hlavne v I. a X. dome.

Planéty v harmonickom aspekte na Jupiter sú silnejšie, planéty v disharmonickom aspekte na Saturn sú slabšie.

Planéty vo vzájomnej recepcii sú silnejšie, recepcia nastáva, ak je planéta v znamení v ktorom vládne planéta, ktorá je v znamení v ktorom vládne pôvodná planéta, ináč povedané, ak si dve planéty navzájom vládnu. Napríklad ak je Merkúr v Býkovi, kde vládne Venuša a Venuša je v Blížencoch, kde vládne Merkúr.

Planéty ktoré sú retrográdne, teda v čase narodenia sa pohybovali v opačnom smere, ako Slnko po ekliptike sú slabšie. Planéty v priamom behu sú silnejšie.


PRÍKLAD:V horoskope Goetheho vidíme, že Merkúr je pri MC, je v recepcii na Slnko, lebo Merkúr je v Levovi, kde vládne Slnko a Slnko je v Panne, kde vládne Merkúr, navyše je v konjukcii so stálicou Regulus, ktorá tiež zvyšuje silu planéty. A keďže Merkúr je planéta reči, komunikácie, písania a je vládca domu povolania, môžeme teda usudzovať, že svoje silné vyjadrovacie, komunikačné vlohy tento človek uplatňoval v povolaní, čo korešponduje s Goetheho povolaním, teda povolaním spisovateľa. Tiež Mars je v Kozorožcovi, kde je povýšený a je v recepcii na Saturn, to by ukazovalo na jeho pracovitosť a Saturn, ktorý je na ASC je tiež silný, čiže môžeme usudzovať, že bol hĺbavý, vážny a schopný sa obmedziť.


Ďalšia lekcia je: Znamenia zverokruhuPozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby