<-- späť na všetky príspevky

Talent na spev

Či sa dá astrológia štatisticky dokázať je otázne. V horoskope sa kombinujú planéty znamenia a domy čím vzniká veľké množstvo možností. Vybrať len jednu konštaláciu a štatisticky ju skúmať je tým pádom dosť nepresné, ale môže to na niečo poukázať. Chcel som napríklad zistiť, či existuje konštalácia, ktorá by poukazovala na talent na spev. Predpokladal som, že to bude súvisieť s postavením Venuše v znamení. Venuša, planéta lásky, krásy a umenia, je posilnená vo svojich znameniach teda v Býkovi a Váhach ale aj v Rybách, kde je povýšená. Predpokladal som teda, že u spevákov bude dominovať toto postavenie. Náhodne som vybral vzorku 240 spevákov z databázy >>> . A tu je výsledná tabuľka obsadenia znamení Venušou:

BaranBýkBlíženciRakLevPannaVáhyŠkorpiónStrelecKozorožecVodnárRyby
372218151720161415182523

Priemerné obsadenie Venuše na znamenie je 20. Zdá sa že Býk, Váhy a Ryby sú zhruba v priemere. Ale postavenie Venuše v Baranovi dominuje. Prečo je to tak? Čo o tomto postavení píšu niektorí astrológovia?
Kefer: láska k umeniu, ...
Reinicke: láska k umeniu, ...
Banzhaf, Haebler: rád sa predvádza, vie sa nadchnúť, ...
Je toto vysvetlenie? Stačí to? Možno by sa našiel nejaký autor, ktorý pokladá toto postavenie Venuše za talent na spev, ale ešte som sa s tým nestretol a prečo dominuje toto postavenie neviem z určitosťou vysvetliť. Ale mohlo by to súvisieť s tým, že Baran je analógiou prvého domu (domu Barana), domu osobnosti a schopností človeka. Ešte by bolo dobré spraviť štatistiku ľudí, ktorí majú toto postavenie a zistiť či majú talent na spev, alebo spraviť ešte inú štatistiku spevákov z väčšou vzorkou, aby sa ukázalo či to čo vyšlo, nebola náhoda. Každopádne, aj keby vyšlo to isté, bolo by to treba astrologicky presvedčivejšie vysvetliť ...

Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby