<-- späť na všetky príspevky

Urán

Obežná doba: 84 rokov
kľúčové slová:originalita, výstrednosť, nezávislosť, sloboda, rebélia, náhle a nečakané udalosti, úrazy, rozchody, výpovede, nápady, objavy, vhľad, technika, pokrok
domov:Vodnár
exil: Lev

Urán je planéta originality, slobody, revolúcie, prevratu, výstrednosti, techniky, pokroku, objavov, nápadov, vhľadov, astrológie, všetkého čo je netradičné a pokrokové, náhlych nečakaných udalostí, rozchodov, úrazov, letectva. Je to výbušná a rýchla planéta. Túto planétu starí astrológovia nepoznali, bola objavená až v 18. storočí. Ale v horoskope si našla svoje miesto a význam.

Celým zverokruhom prejde približne za 84 rokov, takže v jednom znamení sa zdrží zhruba 7 rokov. Z toho je vidieť, že charakterizuje skôr generáciu. Napríklad Urán v Kozorožcovi môže charakterizovať generáciu, ktorá hľadá nové postupy, a originálne prístupy v práci, povolaní.

Urán v dome horoskopu ukazuje na miesto, kde človek uplatňuje slobodu a originalitu, kde zažíva náhle nečakané zmeny. Napríklad Urán v II. dome, dome financií môže ukazovať na človeka, pre ktorého je dôležitá finančná sloboda, ale financie môžu podliehať nečakaným zmenám, náhle zisky, alebo straty, tiež si takýto človek môže zarábať skrz výpočtovú techniku.

Urán v aspekte na planéty im dáva originalitu, výstrednosť, slobodu. Napríklad Urán v aspekte na Venušu môže dávať láske potrebu slobody, tiež to môže byť sklon k rozchodom, v umení sa tiež môže prejaviť originalita.

Urán vládne v znamení Vodnára. Vodnár je znamenie pokroku, slobody.

Urán sa považuje za oktávu Merkúra. Kým Merkúr je logické myslenie, Urán predstavuje náhly vhľad.


Ďalšia lekcia je: Neptún



Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby