Mesačný horoskop

SEPTEMBER 2019Vysvetlivky značiek v diagrame:NOVINKA:
Video-kurz o solárnych horoskopoch


POPIS JEDNOTLIVÝCH ASPEKTOV


* trigon Venuša (Panna) - Saturn (Kozorožec)

(od 1 september 2:0 do 2 september 15:0; vrchol 1 september 20:4)


Je to strohý vplyv. Dobrý skôr na obmedzovanie sa v pôžitkoch a špeciálne v jedle. Môže to byť aj taký vážnejší deň. Melancholická nálada.


* trigon Merkúr (Panna) - Urán (Býk)

(od 1 september 5:0 do 2 september 4:0; vrchol 1 september 16:1)


Vzhľadom na to, že Merkúr je v dobrom stave a má harmonický vplyv od Urána, celkovo to zlepšuje chápavosť. Možno tento deň pochopíme to, čomu sme dlho nerozumeli. Alebo dostaneme geniálny nápad. Rozhovory môžu mať rýchlejší spád. Dobrý vplyv, ak potrebujete niečo originálne napísať.


* kvadratúra Venuša (Panna) - Jupiter (Strelec)

(od 1 september 23:0 do 3 september 14:0; vrchol 2 september 18:2)


Po strohom vplyve Venuše na Saturn je tu presne opačný vplyv, ktorý pôžitkárstvo a lenivosť podporuje. Zvyšuje teda chuť na príjemné a bezstarostné veci, oddych.


* konjukcia Slnko (Panna) - Mars (Panna)

(od 30 august 13:00 do 5 september 13:0; vrchol 2 september 12:4)


Mars sa tu ocitne v srdci Slnka. Takže tento deň bude pre marsické záležitosti pozitívny. Dobré na nejakú väčšiu fyzickú aktivitu, šport, ale hlavne prácu, pretože sa to nachádza v zemskej Panne. Budeme mať asi viac ohnivej energie, čo môže potom viesť aj k nejakým súbojom, hnevu. Ale Mars v srdci Slnka je skôr pozitívne pôsobenie.

* konjukcia Merkúr (Panna) - Mars (Panna)

(od 3 september 0:0 do 4 september 12:0; vrchol 3 september 17:4)


Kombinácia Merkúra s Marsom zvykne byť horúca. Väčší sklon k hádkam, sporom, ostrejším výmenám názorov. Myslenie môže ísť na plné obrátky a prehrievať sa. Tým že Merkúr je doma, tak to nie je až taký negatívny vplyv a môžno sa prejaví aj pozitívum, ako iniciatívnejšia komunikácia, alebo odvaha povedať niečo.


* konjukcia Slnko (Panna) - Merkúr (Panna)

(od 3 september 3:0 do 5 september 5:0; vrchol 4 september 3:4)


Tento okamih je výnimočný. Merkúr je doma a povýšený a v tomto čase bude aj v srdci Slnka. Bude teda silný. Dobrý vplyv na všetko čo súvisí s komunikáciou. Môže to byť aj celkovo komunikatívnejší deň. Možno vám budú vyzváňať telefóny, alebo vám bude chodiť veľa správ, alebo vy budete mať chuť viac komunikovať. V rámci myslenia sa vám môže vyjasniť, môžete niečo pochopiť. Ak potrebujete niečo dôležitejšie napísať, odložte si to na tento deň, pôjde to ľahšie.


* opozícia Venuša (Panna) - Neptún (Ryby)

(od 3 september 19:0 do 5 september 8:0; vrchol 4 september 13:2)


Zmätok, chaos a klam prináša tento vplyv. A to hlavne do citov. Môžu to byť neidentifikovateľné city, zvláštne nálady. Je to skôr vplyv, ktorý uspáva, alebo prináša lenivosť.


* trigon Merkúr (Panna) - Saturn (Kozorožec)

(od 5 september 3:0 do 6 september 3:0; vrchol 5 september 14:3)


Dobrý vplyv na sústredenie. Myslenie bude koncentrovanejšie. Na dôkladnú analýzu a prehodnocovanie vecí, na hlboké zamyslenie je tento vplyv dobrý. Tiež na veci, ktorý vyžadujú presnosť. Rozhovorov bude možno menej, ale ak, tak budú vážnejšie a hlbšie.


* kvadratúra Merkúr (Panna) - Jupiter (Strelec)

(od 5 september 20:0 do 6 september 22:0; vrchol 6 september 9:1)


Rozbehané obdobie. Veľa komunikácie, veľa myšlienok. Myslenie bude mať tendenciu byť pozitívne, ale možno až príliš pozitívne a tým pádom nerealistické. Ak potrebujete veľa písať, alebo veľa komunikovať, tak je to dobrý vplyv.


* trigon Slnko (Panna) - Saturn (Kozorožec)

(od 6 september 0:0 do 8 september 0:0; vrchol 6 september 23:5)


Celkovo skôr vážnejšie obdobie. Dobrý vplyv na prácu. Posilňuje disciplínu a schopnosť sa obmedzovať. Dobrý vplyv na pozitívnu samotu, hĺbanie, meditáciu. Miestami môže byť trochu ťaživejší. Posilňuje zameranie na praktické veci.


* trigon Venuša (Panna) - Pluto (Kozorožec)

(od 6 september 11:0 do 8 september 0:0; vrchol 7 september 5:4)


Pluto zintenzívňuje Venušu, a teda city, prežívanie, emócie. Dobrý vplyv na prenikanie do podvedomia a terapie. Intenzívne prežívanie môže byť aj v umeleckej oblasti.


* opozícia Merkúr (Panna) - Neptún (Ryby)

(od 6 september 21:0 do 7 september 22:0; vrchol 7 september 9:1)


Neptún je prirodzený nepriateľ Merkúra. Merkúr je racio a Neptún intuícia. Môže to priniesť chaos a zmätok do myslenia. Podobne aj v rámci komunikácie môžu vznikať nedorozumenia. Je to ako byť námesačný, alebo tak trochu mimo. Môžu nám unikať nejaké veci.


* kvadratúra Slnko (Panna) - Jupiter (Strelec)

(od 7 september 15:0 do 9 september 20:0; vrchol 8 september 17:2)


Tento vplyv celkovo posilňuje optimizmus a vieru. Problém je v tom, že je disharmonický. Takže to môže byť prehnaný optimizmus. Možno budeme príliš málo kritický v niečom, nevšimneme si dôležitý detail. Je to skôr uvoľnenejšia atmosféra.


* trigon Mars (Panna) - Saturn (Kozorožec)

(od 7 september 18:0 do 10 september 19:0; vrchol 9 september 6:1)


Dobrý vplyv na prácu a hlavne fyzickú. Celkovo to posilňuje prax, vytrvalosť v práci a celkovo v tom, čo budeme robiť.


* trigon Merkúr (Panna) - Pluto (Kozorožec)

(od 8 september 17:0 do 9 september 18:0; vrchol 9 september 5:0)


Vďaka tomuto vplyv sa môžete dostať na koreň veci, ísť v myslení do podstaty, do hĺbky. Myslenie bude intenzívne a prenikavé. Rozhovory môžu mať psychologický nádych.


* opozícia Slnko (Panna) - Neptún (Ryby)

(od 9 september 10:0 do 11 september 9:0; vrchol 10 september 9:2)


V tomto období môžeme byť tak trochu mimo, ako nie celkom zobudení, na rozhraní sveta sna a skutočnosti. Na nejakú precíznu prácu, alebo vážne rozhodnutia to je teda rušivý vplyv. Prináša zmätok a chaos. Zahmlieva realitu a oslabuje vitalitu.


* kvadratúra Mars (Panna) - Jupiter (Strelec)

(od 10 september 16:0 do 14 september 7:0; vrchol 12 september 11:0)


Tento vplyv prináša nespokojnosť. Človek chce viac, alebo niečo iné. Môže to byť aj prehnaná aktivita a prehnaná odvaha. Tiež to môže prináša spory a hlavne o vieru a presvedčenia.


* konjukcia Merkúr (Panna) - Venuša (Panna)

(od 11 september 20:0 do 15 september 18:0; vrchol 13 september 17:1)


Vcelku pozitívne spojenie. Príjemné rozhovory o nevážnych a príjemných, prípadne vtipných veciach. Dobré na tvorbu básní, pesničiek.


* opozícia Mars (Panna) - Neptún (Ryby)

(od 12 september 20:0 do 15 september 19:0; vrchol 14 september 7:2)


Môže sa stať, že nebudete vedieť čo robíte, alebo prečo to robíte. Činnosť môže byť chaotická. Spory môžu byť vymyslené a nereálne.


* trigon Slnko (Panna) - Pluto (Kozorožec)

(od 12 september 22:0 do 14 september 22:0; vrchol 13 september 21:4)


Tento vplyv zosilňuje energiu. Dobrý vplyv na prenikanie do tajných vecí.

14.09.2019 8:14:24 > Váhy Merkúr

Merkúr bol v Panne, kde sa cítil veľmi dobre, vo Váhach to ale tiež nie je najhoršie pre neho. Celkovo to viac posilňuje sociálnosť, komunikáciu, stretávanie sa. Vo Váhach je komunikácia viac o kompromisoch a rovnováhe, diplomacii.

14.09.2019 14:43:03 > Váhy Venuša

Venuši sa konečne bude dariť. Vstupuje do svojho domova, do Váh. Celkovo to bude romantická nálada, nálada lásky. Dobrý vplyv na rozvoj vzťahov a umenia. Celkovo tiež viac pozitívne a radostné obdobie.

* kvadratúra Jupiter (Strelec) - Neptún (Ryby)

(od 14 september 9:0 do 28 september 10:0; vrchol 21 september 18:4)


Viac generačný vplyv. Do viery prináša zmätok. Posilňuje súcit, ochotu pomáhať, idealizmus, ale až do extrému, kedy to už môže byť škodlivé.

18.09.2019 9:46:14 D Saturn 13°54'35"Kozorožec


V tomto období sa otáča Saturn. Doteraz cúval. Znamená to bod obratu. Nie každého to zasiahne, a nie každého rovnako, to závisí od osobného horoskopu. Ale ak to niečo spraví, to tak bude okamih obratu k lepšiemu. Tento deň navyše bude vplyv Saturna o niečo intenzívnejší. Takže to môže byť viac vážnejšia nálada.

* trigon Mars (Panna) - Pluto (Kozorožec)

(od 18 september 5:0 do 21 september 7:0; vrchol 19 september 17:5)


Tento vplyv zosilňuje aktivitu, vôľu a bojovnosť až tak, že sa to môže stať posadnutosť. Dodáva teda vôli vášeň a vytrvalosť, ale hnev môže byť o niečo intenzívnejší.

23.09.2019 8:50:10 > Váhy Slnko


Ako každý rok o tomto čase, Slnko vchádza do Váh. Je to začiatok jesene a čas rovnodennosti. Slnko vo Váhach je v páde, stráca svoju silu. Vo Váhach ale vládne Venuša, takže to bude tá jesená romantická nálada, plná farieb. Celkovo dobrý vplyv na rozvoj vzťahov.

* kvadratúra Merkúr (Váhy) - Saturn (Kozorožec)

(od 22 september 4:0 do 23 september 9:0; vrchol 22 september 18:1)


Môžeme zažívať prekážky v komunikácii, komunikačný blok. Niekto vám zavolá a možno sa vám nebude chcieť komunikovať, alebo vy narazíte u niekoho na stenu, možno nebude počúvať, alebo sa chcieť baviť. Do myšlienok to prináša viac pesimizmu. Ale vzhľadom na to, že Merkúr je v znamení, kde je Saturn povýšený, môže to priniesť aj nejaké pozitívum, možno po prekonaní prekážok. Napríklad sústredenejšie myslenie.


* sextil Merkúr (Váhy) - Jupiter (Strelec)

(od 24 september 7:0 do 25 september 15:0; vrchol 24 september 23:0)


Tento vplyv je celkovo dobrý na komunikáciu. Ľahšie je sa na niečom dohodnúť a nájsť spoločné riešenia a kompromisy. Je to aspekt zmierenia. Ak potrebujete s niekým komunikovať, ale nechcete prísť do konfliktu, tak môžete tento vplyv využiť. Do myslenia to prináša pokoj a optimizmus.


* kvadratúra Venuša (Váhy) - Saturn (Kozorožec)

(od 25 september 2:0 do 26 september 16:0; vrchol 25 september 21:2)


Tvrdý a obmedzujúci vplyv. Ale našťastie je Venuša aj Saturn doma, takže to nebude taká stiesňujúce, ako obyčajne býva. Prináša to obmedzenia v radosti a vzťahoch. Je ťažké sa tešiť pod takým vplyvom. Prináša to aj spomienky na minulé lásky a možno nenaplnené očakávania.


* kvadratúra Merkúr (Váhy) - Pluto (Kozorožec)

(od 26 september 11:0 do 27 september 17:0; vrchol 27 september 1:5)


Myslenie môže byť v tomto období ako posadnuté nejakou vecou. Možno budete na niečo myslieť intenzívne a nebudete vedieť prestať.


* sextil Venuša (Váhy) - Jupiter (Strelec)

(od 28 september 5:0 do 29 september 23:0; vrchol 29 september 1:4)


Veľmi pozitívny vplyv. Asi najpozitívnejší v septembri. Dve dobré planéty sa spoja harmonicky. Navyše obe sú doma. Celkovo to zlepší celkovú náladu. Prinesie to viac radosti, lásky, šťastia. Dobrý vplyv na rozvoj umenia, vzťahy, svadby, zábavy, hry.


* kvadratúra Venuša - Pluto

(od 30 september 12:0 do 2 okróber 1:00; vrchol 1 okróber 6:18)

Prinesie to intenzívnejšie prežívanie, väčšiu vášeň do hier a zábav a možno aj menšiu citovú krízu.

ČO ŤA ČAKÁ NAJBLIŽŠÍCH 12 MESIACOV KLIKNI SEM

Pozrite si tiež:

Lunárny kalendár 2019
Aspekty Mesiaca na rok 2019
Astrologická učebnica
Kniha o Bode šťastia
Astrologické video kurzy

POZOR! Texty k ostatným mesiacom budú pribúdať mesačne. Zatiaľ ako pomôcka tu sú grafy a jednotlivé aspekty bez vysvetlenia.

OKTÓBER 2019


3.10.2019 9:14:14 > Škorpión Merkúr

4.10.2019 5:21:59 > Váhy Mars

* opozícia Merkúr - Urán (Býk)

(od 6 okróber 16:00 do 8 okróber 1:00; vrchol 7 okróber 8:17)* kvadratúra Slnko - Saturn

(od 6 okróber 20:00 do 8 okróber 22:00; vrchol 7 okróber 21:07)


8.10.2019 18:05:55 > Škorpión Venuša


* opozícia Venuša - Urán (Býk)

(od 12 okróber 6:00 do 13 okróber 18:00; vrchol 13 okróber 0:07)* sextil Slnko - Jupiter

(od 12 okróber 16:00 do 15 okróber 1:00; vrchol 13 okróber 20:01)* kvadratúra Slnko - Pluto

(od 13 okróber 10:00 do 15 okróber 10:00; vrchol 14 okróber 9:38)* sextil Merkúr - Saturn

(od 13 okróber 13:00 do 15 okróber 5:00; vrchol 14 okróber 8:56)* trigon Merkúr - Neptún

(od 15 okróber 5:00 do 16 okróber 21:00; vrchol 16 okróber 0:45)* sextil Merkúr - Pluto

(od 19 okróber 1:00 do 21 okróber 1:00; vrchol 20 okróber 0:21)* sextil Venuša - Saturn

(od 19 okróber 20:00 do 21 okróber 12:00; vrchol 20 okróber 15:58)* trigon Venuša - Neptún

(od 21 okróber 3:00 do 22 okróber 16:00; vrchol 21 okróber 21:40)


23.10.2019 18:19:43 > Škorpión Slnko


* sextil Venuša - Pluto

(od 24 okróber 17:00 do 26 okróber 7:00; vrchol 25 okróber 11:52)* kvadratúra Mars - Saturn

(od 26 okróber 0:00 do 29 okróber 9:00; vrchol 27 okróber 16:31)* opozícia Slnko - Urán (Býk)

(od 27 okróber 12:00 do 29 okróber 9:00; vrchol 28 okróber 10:15)


* sextil Saturn - Neptún

(od 28 okróber 4:00 do 20 november 2:00; vrchol 9 november 3:46)* konjukcia Merkúr - Venuša

(od 30 okróber 1:00 do 31 okróber 19:00; vrchol 30 okróber 23:05)


31.10.2019 16:40:47 R Merkúr 27°38'16"Škorpión

NOVEMBER 2019


1.11.2019 21:24:39 > Strelec Venuša

* kvadratúra Mars - Pluto

(od 3 november 22:00 do 7 november 1:00; vrchol 5 november 11:28)* sextil Slnko - Saturn

(od 7 november 17:00 do 9 november 20:00; vrchol 8 november 18:06)* trigon Slnko - Neptún

(od 7 november 20:00 do 9 november 18:00; vrchol 8 november 18:56)* sextil Merkúr - Pluto

(od 9 november 9:00 do 10 november 21:00; vrchol 10 november 3:09)* sextil Mars - Jupiter

(od 10 november 15:00 do 15 november 0:00; vrchol 12 november 19:21)* konjukcia Slnko - Merkúr

(od 11 november 7:00 do 12 november 2:00; vrchol 11 november 16:22)* sextil Slnko - Pluto

(od 12 november 19:00 do 14 november 19:00; vrchol 13 november 19:00)* sextil Merkúr - Saturn

(od 12 november 22:00 do 14 november 10:00; vrchol 13 november 15:35)* trigon Merkúr - Neptún

(od 13 november 5:00 do 14 november 20:00; vrchol 13 november 23:34)* kvadratúra Venuša - Neptún

(od 13 november 23:00 do 15 november 13:00; vrchol 14 november 18:06)


19.11.2019 8:40:14 > Škorpión Mars

20.11.2019 20:11:00 D Merkúr 11°35'11"Škorpión

22.11.2019 15:58:55 > Strelec Slnko


* opozícia Mars - Urán (Býk)

(od 23 november 8:00 do 26 november 4:00; vrchol 24 november 17:51)* konjukcia Venuša - Jupiter

(od 23 november 16:00 do 25 november 14:00; vrchol 24 november 14:34)


26.11.2019 1:28:26 > Kozorožec Venuša


* trigon Merkúr - Neptún

(od 27 november 10:00 do 29 november 9:00; vrchol 28 november 10:51)* trigon Venuša - Urán (Býk)

(od 28 november 1:00 do 29 november 14:00; vrchol 28 november 19:27)* sextil Merkúr - Saturn

(od 29 november 8:00 do 1 december 5:00; vrchol 30 november 7:13)


DECEMBER 2019


2.12.2019 19:20:15 > Kozorožec Jupiter

* sextil Venuša - Mars

(od 2 december 0:00 do 5 december 10:00; vrchol 3 december 16:47)* sextil Merkúr - Pluto

(od 2 december 12:00 do 4 december 1:00; vrchol 3 december 6:23)* kvadratúra Slnko - Neptún

(od 7 december 11:00 do 9 december 9:00; vrchol 8 december 10:00)* sextil Venuša - Neptún

(od 8 december 4:00 do 9 december 18:00; vrchol 8 december 22:48)


9.12.2019 10:41:34 > Strelec Merkúr


* konjukcia Venuša - Saturn

(od 10 december 14:00 do 12 december 8:00; vrchol 11 december 11:05)* trigon Jupiter - Urán (Býk)

(od 11 december 21:00 do 19 december 20:00; vrchol 15 december 20:02)* trigon Mars - Neptún

(od 12 december 1:00 do 15 december 1:00; vrchol 13 december 12:55)* konjukcia Venuša - Pluto

(od 12 december 21:00 do 14 december 12:00; vrchol 13 december 16:16)* sextil Mars - Saturn

(od 17 december 16:00 do 21 december 6:00; vrchol 19 december 11:00)* kvadratúra Merkúr - Neptún

(od 19 december 14:00 do 20 december 21:00; vrchol 20 december 5:19)


20.12.2019 7:41:30 > Vodnár Venuša


* sextil Mars - Pluto

(od 21 december 2:00 do 24 december 5:00; vrchol 22 december 15:33)


22.12.2019 5:19:25 > Kozorožec Slnko


* kvadratúra Venuša - Urán (Býk)

(od 21 december 20:00 do 23 december 9:00; vrchol 22 december 14:30)* trigon Slnko - Urán (Býk)

(od 24 december 0:00 do 25 december 21:00; vrchol 24 december 22:44)* konjukcia Slnko - Jupiter

(od 26 december 14:00 do 29 december 1:00; vrchol 27 december 19:26)


29.12.2019 5:54:48 > Kozorožec Merkúr


* trigon Merkúr - Urán (Býk)

(od 30 december 9:00 do 31 december 14:00; vrchol 30 december 23:22)* konjukcia Saturn - Pluto

(od 31 december 23:00)