Mesačný horoskop

AUGUST 2018


Vysvetlivky značiek v diagrame:>>POZRITE SI AJ VIDEO S PREDPOVEĎOU NA AUGUST 2018<<


POPIS JEDNOTLIVÝCH ASPEKTOV


* trigon Saturn (Kozorožec) - Urán (Býk)

(od 1 augusta 10:00)

Tento vplyv má skôr generačný charakter, pôsobí viac kolektívne. Môže sa prejaviť v nejakých svetových trendoch, alebo udalostiach. Tento aspekt znamená harmonické spojenie toho čo je moderné, pokrokové, nové (Urán), s tým čo je staré, tradičné, zamerané na minulosť, konzervatívne (Saturn). Môže to byť napríklad posun toho, čo je staré a tradičné smerom do budúcnosti k pokroku.* kvadratúra Mars (Vodnár) - Urán (Býk)

(do 6 augusta 1:00; vrchol 2 augusta 4:39)

Tento vplyv tu už bol 16.5. a toto je jeho návrat. Dá sa povedať že tento vplyv pôsobí celý ten čas, od kedy nastal prvý krát aj keď nie tak intenzívne ako v dňoch, kedy je presný. Tentokrát je ale Mars v tomto aspekte retrográdny. Môže to prinášať aj niečo z minulosti. Vo všeobecnosti pôsobí tento aspekt tak, že nabáda na riskantné, vzrušujúce činy, prináša náhle konflikty a nepremyslené impulzívne jednanie, sklon k úrazom a nehodám.7.08.2018 1:27:27 > Váhy Venuša (Váhy)

Venuša, planéta lásky, krásy, umenia, radosti, pôžitku, sa vracia do svojho domovského znamenia. Na všeobecnú atmosféru to má pozitívny vplyv. Bude podfarbená citom, krásou, romantikou. Je to dobré obdobie na veci, ktoré s ňou súvisia, na vzťahy, umenie, zábavu, svadby a to hlavne na začiatku, lebo ku koncu tohto znamenia už vstupuje do tieňovej fázy, začína spomaľovať a neskôr sa otočí do retrográdneho behu o čom pripravím osobitný príspevok.* kvadratúra Slnko (Lev) - Jupiter (Škorpión)

(od 5 augusta 23:00 do 8 augusta 4:00; vrchol 7 augusta 1:27)

Tento aspekt, hoci ide o kvadratúru, nie je zďaleka taký negatívny. Jeho nevýhodou môže byť preháňanie vo všeobecnosti, nestriedmosť, prehnaný optimizmus, márnotratnosť. Ak nepodľahneme extrému, tak to môže byť posilnenie optimizmu, viery, idealizmu.* trigon Venuša (Váhy) - Mars (Vodnár)

(od 7 augusta 8:00 do 8 augusta 21:00; vrchol 8 augusta 2:33)

Ide o harmonický aspekt, nevýhodou je ale, že Mars je retrográdny, takže nie je to ten najlepší prípad tohto aspektu, pôsobí menej stabilne v tom, čo by mohol priniesť. Ale je to harmonické spojenie mužského a ženského princípu, čo môže pozitívne vplývať na partnerské vzťahy, vzťahy muža a ženy, prináša iskru, vášeň. Tiež to upokojuje hnev, mierni konflikty, to je harmonické pôsobenie Venuše na Marsa, ktorá má v tomto prípade navrch. Dobrý vplyv na umelecký pohyb, spojenie citu, radosti s vôľou.* konjukcia Slnko (Lev) - Merkúr (Lev)

(od 8 augusta 15:00 do 9 augusta 17:00; vrchol 9 augusta 4:06)

Merkúr už v lúčoch Slnka, čo znamená že môže byť niečo skryté v komunikácii, myslení, korešpondencii a podobne, sa na chvíľu ocitne s kráľom Slnko na jeho tróne. Je to pre neho posilnenie, hoci je retrográdny. Praje to priamej komunikácii, vyjasneniu myslenia, myšlienok. Môžete tento vplyv použiť na vyjasnenie si nejakých vecí s niekým. Na písanie je tiež dobrý, ale skôr na prepisovanie vecí, pretože Merkúr cúva.

* kvadratúra Venuša (Váhy) - Saturn (Kozorožec)

(od 9 augusta 5:00 do 11 augusta 2:00; vrchol 10 augusta 3:34)

V tomto aspekte sa stretnú dve planéty, ktoré sú postavené silne vo svojich znameniach, obe sú doma. To umožní aj disharmonickému aspektu sa prejaviť pozitívnejšie. Napriek tomu to môžu priniesť do všeobecnej nálady melanchóliu, vážnosť do citu a lásky, vzťahov, hĺbku do umenia, zameranie na minulosť v citoch. Tento vplyv teda nie je úplne ideálny na svadby, skôr na prehodnocovanie vzťahov.* kvadratúra Merkúr (Lev) - Jupiter (Škorpión)

(od 10 augusta 4:00 do 12 augusta 15:00; vrchol 11 augusta 8:31)

Aspekty medzi Merkúrom a Jupiterom, aj keď disharmonické, obyčajne prinášajú aj niečo dobré. Je to tým, že Merkúr preberá vlastnosti planét, s ktorými je v kontakte. Prejaviť sa to môže tak, že bude veľa komunikácie, vybavovania, ako rozbehané obdobie. Do myslenia to vnáša optimizmus, hoci niekedy až priveľký. Tento vplyv sa dá využiť na bežné vykecávania napríklad u kávičky, na facebooku a podobne, ale na vážnejšie jednania môže byť problematický.

* trigon Jupiter (Škorpión) - Neptún (Ryby)

(od 11 augusta 9:00 do 26 augusta 9:00; vrchol 19 augusta 9:45)

Tento vplyv má generačný a kolektívny význam, môže sa preto prejaviť vo svetových trendoch a udalostiach. Ich spojenie silno posilňuje idealizmus, záujem o duchovné veci, vieru v neviditeľné veci, súcit, charitu, virtuálnu realitu, fantáziu, filmy, umenie.

13.08.2018 4:13:46 > Kozorožec Mars

Mars sa tu vracia do Kozorožca, kde je povýšený, čo je pre neho síce dobré, ale stále cúva a v tomto znamení sa s ním stretávajú Saturn a Pluto. Táto “ťažká partia“ nám môže trochu priťažiť. Pozrite si v ktorom dome máte Kozorožca a v tej oblasti môžete cítiť toto pôsobenie. Každopádne ale Mars v Kozorožcovi je vôľa, ktorá je zameraná na praktické veci, prácu, vážne veci. Je to disciplína v konaní, zužitkovanie Marsovej ohnivej a agresívnej sily na niečo užitočné.

* sextil Merkúr (Lev) - Venuša (Váhy)

(od 17 augusta 20:00 do 19 augusta 18:00; vrchol 18 augusta 17:35)

Tento aspekt je veľmi príjemný a to hlavne na komunikáciu, stretávanie sa, písanie, čítanie, vzťahy vo všeobecnosti, ľúbostnú korešpondenciu, písanie básní, pesničiek a iných umeleckých vecí.19.08.2018 6:24:20 Priamy beh Merkúr (Lev) 11°31'48"Lev

Merkúr sa konečne otočí do priameho behu. Počas retrográdneho Merkúra sme mohli naraziť na problémy v komunikácii, cestovaní, písaní, čítaní a podobne a boli sme viac v týchto otázkach zameraní na minulosť. Ako sa Merkúr otočí, postupne bude vplyv retrográdneho Merkúra ustupovať. Zopár dní okolo okamihu, kedy sa otočí je Merkúr stacionárny a jeho pôsobenie môže byť o niečo silnejšie na celkovú atmosféru, takže viac komunikácie, myslenia a podobne.23.08.2018 6:08:34 > Panna Slnko

Slnko zo silnej pozície v Levovi sa dostáva do znamenia Panny. V Levovi bolo doma a cítilo sa dobre, zosielalo nám svoje horúce lúče. Ale teraz bude jeho sila postupne slabnúť. Slnko v Panne môže upriamiť našu pozornosť viac na prácu a povinnosti, na detaily a poriadok. Keďže je Merkúr v Levovi, kde vládne Slnko a Slnko je v Panne, kde vládne Merkúr, navzájom sa posilňujú. Môže to posilniť komunikáciu, myslenie, učenie, čo je celkom dobré na začiatok školského roka.* trigon Slnko (Panna) - Urán (Býk)

(od 24 augusta 19:00 do 26 augusta 19:00; vrchol 25 augusta 18:38)

Tento vplyv môže znamenať väčšiu potrebu pokroku, inovácii, vzrušenia. Môže priniesť vhľady, nápady, oslobodenie sa.* trigon Slnko (Panna) - Saturn (Kozorožec)

(od 25 augusta 0:00 do 27 augusta 0:00; vrchol 26 augusta 0:07)

Spojenie Slnka a Saturna, hoci harmonické, môže priniesť väčšiu vážnosť a sklon k melanchólii do celkovej atmosféry. Na vážne veci je to ale pozitívny vplyv. Na povinnosti, prácu, odriekanie, prehodnocovanie.* kvadratúra Venuša (Váhy) - Pluto (Kozorožec)

(od 25 augusta 19:00 do 28 augusta 0:00; vrchol 26 augusta 21:21)

Pluto, čoho sa dotkne, to zintenzívni, uvedie do extrému. V tomto prípade môže zintenzívniť city, uviesť ich do extrému a priniesť krátkodobú krízu do citovej roviny. Je to psychologický vplyv, prenikanie do citov, psychiky. Venuša je ale silná vo Váhach, preto to môže mať aj pozitívny výstup v danom duchu.* kvadratúra Merkúr (Lev) - Jupiter (Škorpión)

(od 27 augusta 6:00 do 29 augusta 6:00; vrchol 28 augusta 7:32)

Tretia kvadratúra v poradí Merkúra a Jupitera. Merkúr bude v tomto prípade v priamom behu, čo znamená, že sa to prejaví pozitívnejšie. Popis aspektu pozri vyššie.27.08.2018 16:05:03 D Mars 28°36'36"Kozorožec

Zvládli sme to, dočkali sme sa toho, že Mars sa konečne otočil do priameho behu. Môžete sa pozrieť do minulosti a zhodnotiť, čo vám priniesol. Jeho pôsobenie bude pozitívnejšie. To čo bolo zaseknuté v práci sa môže rozhýbať dopredu. Celkovo je to posilnenie vôle, energie, pracovitosti, nadšenia, teda toho, čo Mars symbolizuje. Zopár dní okolo okamihu kedy sa otočí bude pôsobiť ešte silnejšie.ČO ŤA ČAKÁ NAJBLIŽŠÍCH 12 MESIACOV KLIKNI SEMPozrite si tiež: Lunárny kalendár 2018
Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si tiež: Aspekty Mesiaca na rok 2018

Texty k ostatným mesiacom budú pribúdať mesačne. Zatiaľ ako pomôcka tu sú grafy:

SEPTEMBER 2018

OKTÓBER 2018

NOVEMBER 2018

DECEMBER 2018